Metody Pracy

 • Światłolecznictwo

  Światłolecznictwo polega na naświetlaniu tkanek, które mogą ulegajć przegrzaniu, co jest spowodowane rozszerzeniem się naczyń krwionośnych i powoduje rozluźnienie mięśni. Miejscowe ukrwienie ulega poprawie, przemiana materii zostaje przyspieszona, próg odczuwania bólu zostaje podwyższony, co znacząco rozluźnia mięśnie.

 • Krioterapia

  Krioterapia

  Krioterapia miejscowa z użyciem dwutlenku węgla CO2 oraz ciekłego azotu. Krioterapia stanowi leczenie uzupełniające wielu chorób, głównie narządu ruchu, w tym reumatycznych oraz chorób układu nerwowego. Jest stosowana przede wszystkim w stanach zapalnych narządu ruchu, obrzękach pourazowych i pooperacyjnych stawów, przy zwiększonym napięciu mięśniowym.

  Więcej

 • Ultradźwięki

  Ultradźwięki

  Ultradźwięki są zabiegiem wykorzystującym drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granice słyszalności ucha ludzkiego, rozchodzące się w postaci fal. W trakcie zabiegu dochodzi do mikromasażu i ocieplenia tkanek. Zabieg ultradźwiękowy, podczas którego wprowadza się do tkanek środki farmakologiczne nazywany jest fonoforezą