Metody Pracy

 • Elektroterapia

  Elektroterapia zajmuje się leczeniem dolegliwości m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą prądu elektycznego, w którym wykorzystuje się: prąd staly, zmienne prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Celem elektroterapii jest m.in. złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki.

 • Kinezyterapia

  Kinezyterapia

  Kinezyterapia, leczenie ruchem ma na celu między innymi zwiększenie wydolności i sprawności ogólnej, porawę czynności układu krążeniowo- oddechowego, korekcję wad postawy ciała, poprawia koordynację i równowagę...

  Więcej

 • Masaż Klasyczny

  Masaż Klasyczny

  Masaż klasyczny jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na tkanki. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Masaż ma za zadanie rozluźnić, dotlenić i poprawić trofikę mięśni w celu m.in. złagodzenia bólu i poprawy funkcjonalności ogranizmu.

 • Kinesiotaping

  Terapia Manualna wg Kaltenborn- Evjenth

  Ortopedyczna Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborn- Evjenth jest dziedziną fizjoterapii stosowanej w diagnostyce i leczeniu ortopedycznych schorzeń narządu ruchu. Można ją zastosować wszędzie tam, gdzie występują problemy dotyczące struktur tworzących stawy oraz powiązanych z nimi mięśni, tkanek łącznych, korzeni nerwowych, nerwów obwodowych.

  Więcej

 • Kinesiotaping

  Kinesiotaping

  Kinesiotaping - polega na przyklejeniu na ciele, w ściśle określony sposób, specjalistycznego elastycznego plastra. Przyklejony plaster jest źródłem stymulacji wyłącznie mechanicznej i w zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorodne oddziaływanie.

  Więcej

 • Drenaż Limfatyczny

  Drenaż Limfatyczny

  Drenaż limfatyczny jest metodą leczenia fizykalnego z zastosowaniem odpowiednich chwytów i technik. Pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne. Pozwala także na poprawę przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia.

  Więcej

 • Laseroterapia

  Laseroterapia

  Laseroterapia jest metodą fizykalną, w której wykorzystuje się wiązki światła o ściśle określonych parametrach wnikających do tkanek, porawia ukrwienie, stymuluje i przyspiesza gojenie. Pobudza regenerację tkanek i naczyń krwionośnych, wzmacnia układ immunologiczny. Światło laserowe ma działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

  Więcej

 • Magnetoterapia

  Magnetoterapia

  Magnetoterapia wykorzystuje działanie pola magnetycznego niskiej częstotliwości. Wpływ pola magnetycznego ma charakter przeciwbólowy i przeciwzapalny. Usprawnienie układu krążeniowo-oddechowego poprawia metabolizm tkankowy,przyspiesza proces gojenia się ran i złamań.

  Więcej

 • Hydroterapia

  Hydroterapia

  Hydroterapia stanowi formę łagodnego masażu. W terapii tej wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ ciepłej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi. Powoduje to rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz łagodzenie bólu.

  Więcej